OPERA_SPACE
Tatuaż

Kwarantanna to świetna okazja do retrospekcji. OPERA_SPACE wertuje archiwa fotosów, reportaży z wydarzeń, przegląda katalogi sesji fotograficznych. Każde zdjęcie to zapis emocji związanych z inną przygodą i pretekst do uśmiechu.

Na przełomie września i października 2017 świętowaliśmy piąte urodziny Opery i Filharmonii Podlaskiej. Z okazji jubileuszu, Sylwester Łukaszuk, białostocki artysta multimedialny, stworzył mural, który zdobi jedną z operowych, monumentalnych, betonowych ścian. Miejsce gdzie można go podziwiać – przejście pomiędzy sceną a rampą załadunkową – na codzień ukryte jest przed oczyma publiczności. Możecie tam Państwo wchodzić tylko w wyjątkowych okolicznościach. Kto wie? Być może malowidło będzie można zobaczyć w dniu naszych dziesiątych urodzin? A może artysta zechce dodać do niego postaci i sceny z naszych kolejnych premier? Przekonamy się już za dwa lata!

Dzieło Sylwestra powstało na bazie fotosów z naszych spektakli. Dziś przewertowaliśmy archiwa i odnaleźliśmy zdjęcia, które zostały na zawsze wpisane w operową przestrzeń. Ten mural to niepowtarzalny, teatralny tatuaż.

Skip to content