OPERA_SPACE
Raj Adama

W trakcie najbliższego weekendu Opera otwiera przed Państwem swoje tereny zielone. Będzie można podziwiać nasze błonia i przestrzenie tarasów środkowych. To jedna z operowych wizytówek. Nierozerwalny związek z naturą i otaczającą przestrzenią to podstawa stylu Marka Budzyńskiego – wybitnego polskiego architekta, który jest autorem projektu Opery.

Tarasy i błonia, porośnięta bluszczem operowa kolumnada, osnuta zielenią bryła główna gmachu zawdzięczają swój niepowtarzany wygląd jednej osobie – Adamowi Czarnieckiemu – ogrodnikowi OiFP.

Adam – operowy ogrodnik w swoim raju.

To dzięki jego ciężkiej, codziennej pracy i wiedzy o florze jest tak pięknie. Zawsze gdy mam temat, który wymaga spaceru w okolicy gmachu Adam gdzieś tam jest i podlewa, sadzi, pieli… Kto wie, być może w trakcie weekendowych spacerów wśród zieleni otaczającej gmach przy Odeskiej też go Państwo spotkacie? Jedno jest pewne: jeśli na taką przechadzkę się wybierzecie – raj Adama będzie także Waszym rajem.

Ps. Zdjęcia w tym wpisie pochodzą z zeszłego sezonu – Adam się nie zmienił, jednak w tym roku zieleń wygląda inaczej! Jak? Sprawdźcie Państwo sami!

Skip to content