OPERA_SPACE
Płonąca walizka

Jednym z najbarwniejszych i najzabawniejszych spektakli, jakie można oglądać na scenie Opery i Filharmonii Cygańskiej jest „Baron Cygański”. Na sukces tego przedstawienia składają się gwiazdorskie kreacje wyśmienitych solistów, wspaniałe, nieoczywiste dekoracje autorstwa Damiana Styrny, oraz (last but not least) uwielbiana przez publiczność muzyka Straussa w wykonaniu doskonałej, operowej orkiestry, prowadzonej przez Bassema Akiki. Zresztą inscenizacja wyreżyserowana przez Marię Sartovą to coś więcej niż doskonała rozrywka – operowy „Baron” niesie ważne przesłanie – dobre na trudne czasy.

Zapytałem kiedyś Wojciecha Plewińskiego ile sfotografował spektakli. „Sporo”- zamyślił się- „Jakieś kilkaset – może 800?” Nieprawdopodobna, rekordowa ilość! Po ośmiu latach pracy nie dobiłem nawet do setki! Ma to swoje dobre strony – pomysły reżyserów i scenografów wciąż mnie zaskakują – za każdym razem fotografuję coś, czego jeszcze na scenie nie widziałem. W przypadku „Barona” to coś, czego w teatrze nie ogląda się prawie nigdy – ognisko! I to z prawdziwym płomieniem, na dodatek w magiczny sposób dającym się zapakować do walizki!

„Baron Cygański” będzie na operowym kanale YouTube retransmitowany w Poniedziałek Wielkanocny. Płonącą walizkę będziecie mogli Państwo zobaczyć na własne oczy.

Skip to content