OPERA_SPACE
Nasz SuperStar

Rock opera „Jesus Christ Superstar” to dzieło absolutnie wyjątkowe. W najbardziej znanej obsadzie główne role śpiewali Ian Gillan z Deep Purple i Murray Head. W pierwszej polskiej wersji spektaklu w rolę Jezusa wcielił się lider TSA Marek Piekarczyk. Riffy z partytury musicalu od pół wieku grają rzesze sympatyków gitary na całym świecie. Ekranizacja spektaklu, w reżyserii Normana Jewisona, to z pewnością najbardziej znana filmowa adaptacja musicalu, mogąca konkurować tylko z kultowym „Hair” Milosa Formana.

Fotosy z białostockiej wersji spektaklu w zasadzie zrobiły się same. Muzyki Andrew Lloyda Webera nauczyłem się na pamięć w czasach studenckich – legendarnego „brązowego albumu” z jej zapisem słuchałem wtedy nałogowo. Na planie wszystko płynęło – głosy, muzyka, światła, energia genialnego zespołu młodych twórców i realizatorów. To takie chwile kiedy wszystko łączy się w jedno: dźwięk staje się obrazem.

Kolejny fragment książki Daniela Wyszogrodzkiego „Ale musicale” Maciej Nerkowski przeczyta na naszym YouTube już dziś. Tym razem będzie to historia związana z rockową opowieścią o Jezusie z Nazaretu.

Skip to content