Opera space to miejsce, w którym przestrzeń Opery i Filharmonii Podlaskiej można zobaczyć przez soczewkę obiektywu naszego fotografa Michała Hellera. Minimum tekstu, maksimum obrazu.

19.03.21
Trio Lontano

Wielokrotnie zastanawiałem się nad tym dlaczego uwielbiam fotografować Trio Lontano. Za Fitelberga, Różyckiego, Żeleńskiego, których utwory ci wybitni, operowi kameraliści mają w repertuarze? Za sentyment związany ze zdjęciem na okładkę ich pierwszej płyty, które miałem zaszczyt zrobić? Z powodu dumy z okładki i bookletu płyty najnowszej, którą zdobią zdjęcia będące efektem naszej sesji?

Najnowsza płyta Tria Lontano już w sprzedaży!

Każdy z tych powodów jest równie dobry, chociaż najważniejszy jest z pewnością ten, że ich credo to praca z muzyką „do słuchania” – taką, którą mogę cieszyć się nie tylko na koncercie, w skupieniu, lecz także w domu, w roli tła spokojnie płynącej codzienności.

„Lontano” to termin muzyczny, oznaczający po polsku: z odległości, daleko… Pomimo to muzyka Trio Lontano jest bardzo bliska memu sercu.

Poniżej zestaw zdjęcia Tria z różnych okresów działalności, zwieńczony fotoreportażem z koncertu, który zakończył się przed godziną.

Skip to content