OPERA_SPACE
Iskra nadziei

Kwarantanna jest świetną okazją do retrospekcji. OPERA_SPACE wertuje archiwa fotosów, reportaży z wydarzeń, przegląda katalogi sesji fotograficznych. Każde zdjęcie to zapis emocji związanych z inną przygodą i pretekst do uśmiechów lub wzruszeń.

Są chwile kiedy sztuka wychodzi z teatru. Przekracza granice sceny, wychodzi poza cudzysłów dekoracji. Idzie na skóry tam gdzie jej miejsce – prosto w serce, bez kontekstu wieczorowych strojów, przepychu foyer, bez makijażu.

Fotografowanie operowych artystów w świetlicach, na szpitalnych korytarzach, obserwowanie emocji małych widzów odrywających się od niewesołej codzienności było doświadczeniem granicznym – przywracającym świadomość tego co naprawdę ważne. „Adonis ma gościa” i „Sprawa Kapturka Cz.” poza sceną, w świetle jarzeniówek nabierały zupełnie innego wymiaru i sensu.

Klinika Onkologii i Hematologii DSK. Aktor w kostiumie detektywa i pacjent z rekwizytami lekarza.

Takie zlecenia dostaję rzadko, chociaż wolałbym dostawać je częściej. To moment, kiedy sztuka niesie to co absolutnie bezcenne – iskrę nadziei. Iskrę – bo iskierka czasami może nie wystarczyć.

Skip to content