Opera space to miejsce, w którym przestrzeń Opery i Filharmonii Podlaskiej można zobaczyć przez soczewkę obiektywu naszego fotografa Michała Hellera. Minimum tekstu, maksimum obrazu.

14.05.20
Ta noc do innych jest niepodobna

Po raz pierwszy od dwóch miesięcy ruszyłem dziś do teatru na temat. Od połowy marca w Operze byłem dwa razy. Bez aparatu. Dziś miało być jak zawsze. Mój drugi dom. Przyjaciele. I fotografia. Jednak było zupełnie inaczej i to nie dlatego, że wszyscy, na czele z Panią Dyrektor Ewą Iżykowską byliśmy w maskach. Nie dlatego, że w trakcie pracy musieliśmy zachować bezpieczną odległość, co w przypadku fotografowania nie jest takie łatwe. Nie dlatego,że od dawna nie otaczało mnie tak wielu ludzi… Powodem odczuwalnej różnicy była cisza: brak gwaru, śmiechu, głosów, kroków… Brak widzów! Brak Państwa! Mam nadzieję, że niebawem Państwo znów będziecie nas odwiedzać. Tylko Wy możecie zagłuszyć tę nieznośną ciszę…

Fotografowałem kulisy nagrania związanego z Nocą Muzeów. W tym roku uwielbiana przez Państwa impreza została przeniesiona w przestrzeń sieci: zwiedzać Operę będzie można na naszym profilu FB.

Ta noc do innych będzie niepodobna.

Skip to content